Domates Çorbası Diyeti Tarifi ve Malzemeleri
22 Haziran 2024

Domates Çorbası Diyeti Tarifi ve Malzemeleri

Domates Çorbası Diyeti

Domates çorbası diyeti, domatesi sevenler için ideal bir seçenek olup, bu diyet sayesinde 1 hafta içinde 10 kiloya kadar vermek mümkündür. Domates, oldukça sağlıklı bir besindir ve içinde çeşitli vitaminler bulundurur. Bu vitaminler vücudumuz için oldukça etkilidir. Diyetin en büyük kaynağı olan besin domatestir.

Diyet Domates Çorbası İçin Gerekli Malzemeler

  • 6 adet büyük boy domates
  • 2 adet büyük boy kırmızı biber
  • 2 adet büyük boy havuç
  • 3 adet orta boy soğan
  • 1 adet küçük boy lahana
  • 1 adet küçük boy kereviz
Diyet Domates Çorbası Nasıl Yapılır?

Domatesi, kırmızı biberi, havucu, soğanı, lahana ve kerevizi küçük parçalar halinde doğrayın ve geniş bir tencereye alın. Üzerine malzemeleri kaplayacak kadar su ilave edip, malzemeler yumuşak kıvam alana kadar kaynatın. Sebzeler yumuşayınca tencereyi ocaktan alın ve çorba kıvamına getirmek için az miktarda tuz ve karabiber ilave ederek mikser yardımıyla karıştırın. Hazırladığınız bu çorbayı bir hafta boyunca tüketmeniz yeterli olacaktır. Acıktığınız zaman domates çorbası içebilirsiniz.

Domates Çorbası Diyeti

Domates çorbası diyeti 1 hafta boyunca uygulanabilir. Eğer devam etmek istiyorsanız, 2 gün ara vererek devam etmeniz daha doğrudur. Ancak, bu diyeti sonsuz olarak devam ettirmek doğru değildir. Günde en az 2 litre su içmeniz gerekmektedir. Acıktıkça domates çorbası içebilirsiniz.

Domates Çorbası Diyetinin Bir Haftalık Periyotu

1. Gün

Meyve ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Ancak muz dışında bir meyve seçmelisiniz. Kavun ve karpuz gibi kalorisi düşük meyveleri tercih edebilirsiniz. İlk gün meyve ve çorba günü olduğu için meyve yemeli ve acıktıkça çorba içmelisiniz.

2. Gün

Sebze günü olarak belirlenmiştir. Bugün sadece sebze tüketmelisiniz. Ancak patates yemeyin ve acıktıkça domates çorbası içmelisiniz.

3. Gün

Meyve ve sebze günü olarak belirlenmiştir. Bugün, karnınız doyana kadar domates çorbası içebilir ve 2-3 meyve yiyebilirsiniz. Ayrıca haşlanmış sebze de tüketmelisiniz.

4. Gün

Yağsız süt ve muzu diyete ilave etmelisiniz. Gün boyunca 3 adet muz yiyebilir, karnınız doyana kadar yağsız süt içebilir ve domates çorbası tüketebilirsiniz. Süt ve muz tatlı ihtiyacınızı karşılayacaktır.

5. Gün

Doyana kadar domates çorbası içebilir ve öğle ya da akşam 100 gram kadar ızgara balık tüketebilirsiniz.

6. Gün

Aynı şekilde doyana kadar domates çorbası içebilir ve 200 gram dana eti ya da tavuk eti yiyebilirsiniz.

7. Gün

Haşlanmış esmer pirinci diyete dahil etmelisiniz. Şekersiz meyve suyu içebilir, sebze tüketebilir ve doyana kadar domates çorbası içebilirsiniz.

Bu domates çorbası diyeti 1 haftalık bir periyottur. Eğer 1 hafta daha devam etmek isterseniz, 2 gün ara vermeyi unutmamalısınız. Şimdiden bol şanslar diliyorum.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni